قیمت ایزوگام ،امروزه عایقکاری و ایزوله سازی ساختمان و خانه به یکی از مهمترین فاکتورهای اولیه و ضروری در جهت استحکام و مقاوم سازی ساختمان مطرح می باشد .

عایق کاری ساختمان علاوه بر تاثیر مستقیمی که بر طول عمر مفید بنا دارد ، موجب افزایش ضریب احساس امنیت و آرامش ساکنین ساختمان و همچنین جلوگیری از با هزینه اضافی تعمیرات بعدی خواهد شد .

هر ساله با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان و احتمال وقوع بارندگی ، یکی از بزرگترین دغدغه انسان ها و ساکنین منازل ، ایجاد یک سپهر امنیتی دربرابر ورود و نفوذ آب و رطوبت به داخل منزل میباشد .

امروز استفاده از ایزوگام یه راه حل بسیار اقتصادی و مقرون بصرفه و البته با مقاومت 100 درصدی در برابر نفوظ آب و رطوبت می باشد .

اینکه ایزوگام چیست ؟ و چه ویژگی هایی دارد و قیمت ایزوگام چقدر است ؟ مصالبی است که توضیح آن در ادامه همین مقاله داده خواهد شد .

ایزوگام چیست ؟

ایزوگام یک نوع عایق پیش ساخته است که از مواد نفتی تولید می گردد . مهمترین ماده اولیه استفاده شده در ایزوگام قیر می باشد .

انواع قیر بصورت قیر پالایشگاهی ( قیر طبیعی ) و قیر پلیمری (پلاستیکی) و قیر دمیده ( اکسیده ) وجود دارد که نقش مهمی را در تولید ایزوگام ایفائ می نماید.

بجز ماده اولیه قیر مواد دیگری هم در ساخت و تولید ایزوگام نقش حیاتی دارند مانند الیاف پشم شیشه ، تیشو ، الیاف پلی استر .

اساس ساخت ایزوگام در قیراندود کردن لایه های الیاف تیشو و پلی استر قرار دارد.

مزایای استفاده از ایزوگام

استفاده از ایزوگام به عنوان یک عایق رطوبتی و ضد آب موثر ، دارای مزایا و ویژگی های بسیاری است که در اینجا به چند مورد اشاره می نماییم :

  • دوام و طول عمر بالای ایزوگام

ساختار ورق ایزوگام بگونه ایی است که در شرایطی که نصب آن به شیوه درست و صحیح انجام شده باشد ، غالبا تا بیشتر از 15 سال عمر مفید و موثر خواهد داشت .

  • سهولت و سادگی نصب ایزوگام

جالب است بدانید که نصب ایزوگام بسیار ساده و آسان است ، اجرای ایزوگام تنها با کمی گرم کردن ورق ایزوگام توسط یک مشعل گازی قابل انجام است . ایزوگام قادر است به سادگی روی تمامی سطوح عمودی یا افقی ساختمان نظیر پشت بام ، شیروانی ، دیوارها و … چسبانیده شود .

  • قیمت ایزوگام مقرون بصرفه تر است

خوب در مقایسه با دیگر انواع عایق های رطوبتی مانند قیرگونی و آسفالت ، ایزوگام قیمت باسیار ارزانتر و در نهایت بسیار کم هزینه تر از دیگر انواع عایق بوده و علاوه بر آن به لحاظ زیست محیطی دوستدار طبیعت محسوب می گردد .

نحوه محاسبه قیمت ایزوگام

با توجه به نوع خرید و عقد قرارداد شما ، معمولا قیمت ایزوگام به دو روش زیر انجام می پذیرد :

  • قیمت رول ایزوگام

گاه ممکن است که ایزوگام بصورت رول خریداری شود و کار نصب و اجرای ایزوگام به نصابان دیگر سپرده شود یا بخواهید خودتان این کار را انجام دهید .

در چنین شرایطی محسبه قیمت ایزوگام بر پایه هر رول ایزوگام انجام میگیرد . می دانید که هر رول ایزوگام دارای یک متر عرض و 10 متر طول و ضخامت بین 3 تا 5.5 میلیمتر و وزن تغریبی 40 تا 42 کیلو گرم می باشد .

  • قیمت ایزوگام با نصب

در روش قیمت ایزوگام با نصب ، قیمت هر متر ایزوگام با اجرت و هزینه نصب محاسبه می گردد . در این روش هزینه نهایی انجام ایزوگام بستگی به متراژ محل نصب و همچنین متراژ ایزوگام مصرف شده دارد . معمولا در این روش یک هزینه ثابت به عنوان دستمزد نصب برای هر متر ایزوگام در نظر گرفته می شود .

توجه داشته باشید که به هر اندازه که متراژ کار بالاتر باشد ، این قیمت کمتر خواهد بود .

  • قیمت نصب ایزوگام

همانگونه که اشاره شد ، در صورتیکه بخواهید اجرای نصب ایزوگام را به یک نصاب ایزوگام واگذار کنید . در اینصورت که مبلغ ثابت بصورت توافقی برای اجرت نصب هر متر ایزوگام در نظر گرفته می شود . قیمت نصب معمولا با متراژ نسبت معکوس دارد. یعنی به هر اندازه متراژ و مساحت کار کمتر باشد این قیمت بالاتر خواهد بود و بالعکس .